چگونه یک مایکروویو یا مایکروفر را تعمیر کنیم؟

مایکروویو من خراب شده است وکارنمی کند. اگر آن را دور بیندازم یک زباله الکتریکی به مجموعه زباله های جهان اضافه می شود واز طرف دیگر باید کمی پول خرج کنم و یک دستگاه نو بخرم. بنابراین من تصمیم گرفتم مایکروویو را خودم تعمیر کنم!

من با انجام مراحل زیر و با هزینه ای کم توانستم مایکروفر خود را تعمیر کنم.

هشدار:

  1. برچسب اخطار موجود در مایکروویو را بخوانید و طبق آن عمل کنید.
  2. هرگز کاور پشتی روی سیم برق را باز نکنید.
  3. قبل از هرگونه تعمیری خازن برق باید از برق تخلیه شود (مایکروویو من نیازی به انجام این مرحله نداشت  , لطفا شماره 8 را مطالعه کنید )

آموزش تعمیر مایکروفر یا مایکروویو در 8 مرحله

مرحله اول :جریان  برق را از دستگاه قطع کنید و قطعات متحرک مایکروویو  را بردارید.

مرحله اول تعمیر مایکروویو

مطمئن شوید سیم برق  به پریز برق متصل نباشد و سپس قسمتهای متحرک را از درون  آون خارج کنید.

مرحله دوم : درب پشتی فر مایکروویو را باز کنید.

مرحله دوم تعمیر مایکروفر

دو پیچ در سمت راست و یک پیچ در سمت چپ وجود دارد.شما با یک آچار معمولی می توانید آنها را باز کنید. اما 4 پیچ با طراحی خاص در پشت آون  است که باید با آچار چهار پخ باز شوند.

مرحله سوم : فیوز برق دستگاه مایکروویو را چک کنید.

مرحله سوم تعمیرات مایکروفر

بعد از باز کردن درب پشتی دستگاه فیوز برق را چک کنید. من آن را بوسیله دستگاه مقاومت چک کردم ,اگردستگاه  مقاومت  فیوز را بینهایت  نشان دهد به معنی خراب شدن فیوز مایکروویو است . فقط نیاز به تغییر فیوز آن دارید. اما چنانچه مقدار مقاومت را در کنتور نشان دهد این بدان معنی است که فیوز آون سالم میباشد.  بنابراین من باید قسمتهای دیگر مایکروویو را بررسی و مشکل را پیدا کنم.

مرحله چهارم: کلیدهای درب دستگاه را چک کنید.

مرحله چهارم تعمیر مایکروفر

مرحله بعدی بررسی و چک کلیدهای  درب مایکروویو است. آون 3 کلید دارد . محل آنها را در تصویر می بینید. پایه ( گیره) کنار کلید را فشار دهید و سوییچ  را کمی بچرخانید تا بیرون بیاید.کلیدها را یکی یکی چک کنید ,  فهمیدم یک سوئیچ مایکروویو با سایرین کمی متفاوت  است.ابتدا  با  فشار دادن دکمه هیچ صدای اتصالی شنیده نمی شود, سپس با بررسی دقیق متوجه شدم که قسمتی از پلاستیک سوئیچ سوخته است.

مرحله پنجم : درون کلید درب را چک کنید.

مرحله پنجم تعمیر مایکروویو

سوئیچ را باز کنید. سمت پایین سوئیچ را فشار دهید.اتصالهای کاورسوئیچ وصل نمی شوند. بله,این کلید  خراب شده است.چون این سوییچ سوخته است باید آن را عوض کنم.

مرحله ششم : خرید قطعه جایگزین.

مرحله ششم تعمیرات مایکروویو

مشخصات و مدل موجود در پشت سوییچ را پیدا کردم و یک سوییچ مشابه را به صورت آنلاین خریدم_ نمونه خاکستری موجود در تصویر را جایگزین سوئیچ خراب با قیمت 3.5 دلار کردم

مرحله هفتم : نصب سوییچ جدید

مرحله هفتم تعمیرات مایکروفر

اکنون سیم های برق مایکروویو را به سوییچ جدید متصل کنید و سپس آن را نصب کنید. دقیقا برعکس آنچه در مرحله چهارم انجام دادم .درب پشتی را بوسیله پیچ هایش ببندید و تمام قطعات متحرک مایکروویو را سرجای خود قرار دهید.

دستگاه را به برق متصل کرده و آن را تست کنید , دستگاه فر مایکروویو به خوبی کار می کند.

مرحله هشتم : تخلیه خازن برق.

مرحله هشتم تعمیرات مایکروفر

از آنجا که دستگاه  من مدتهاست کار نمی کند و جریان برقش قطع است پس مقاومت موجود درمدار خالی شده است بنابراین نیازی به انجام مراحل تخلیه خازن نداشتم .من با نظرات کارشناسان و مربیان الکترونیک  موافق هستم .خازن آون قبل از شروع تعمیر باید از برق خالی شود.

خازن در پشت آون در سمت پایین قرارگرفته است . در مایکروویو من ,خازن بوسیله یک ورق پلاستیکی پوشیده شده است . لطفا نحوه تخلیه خازن را به صورت آن لاین بررسی کنید.

در آخر امیدواریم که این مقاله از تعمیرگاه شیراز پشتیبان بعنوان مرکز تخصصی تعمیرات مایکروویو در شیراز برای شما مفید بوده باشد.

 

مقاله ترجمه شده از : instructables.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با کارشناس